Závody vlčat a světlušek 8.5.2010

11.09.2010 17:38

 

Ještě naposledy se ohlédnu za Závody vlčat a světlušek, které se konaly 8.5.2010 u Bělkovic.

Na závody se z našeho oddílu vydala 2 soutěžní družstva. Sešli jsme se ráno po sedmé hodině na zastávce u kulturního domu. Vyzbrojeni dobrou náladou a soutěžním duchem jsem dojeli do Olomouce a zde přesedli na autobus do Bělkovic-Lašťan. Odtud nás čekala asi tříkilometrová cesta pěšky ke skautskému srubu Líheň. Na místě bylo již velké množství světlušek a vlčat z celého  olomouckého okresu. Po zaregistrování si šli šestníci (t.j. vedoucí soutěžní družinky) vylosovat startovní čísla. Vlčata soutěžila se startovním číslem 7 a světlušky měli startovní číslo 30.

Celý závod byl inspirován kresleným seriálem Byl jednou jeden život. Pod taktovkou hlavní paní doktorky vybíhali jednotlivé hlídky na trať, která měla netradičně tvar osmičky a na které bylo rozmístěno 9 stanovišť pojmenovaných po částech těla. Hlídky tak museli například namáhat své mozkové závity v MOZKU, kde bylo stanoviště logiky, protáhnout své SVALY při fyzičce, či potěšit své ŽALUDKY při kuchtění zeleninového salátu. Všechny družinky se navíc staly červenými krvinkami a při putování celým tělem musely přinést 5 molekul kyslíku (nafukovací balonky), aby jejich tělo mohlo správně fungovat. Ne všem se to však podařilo.

Po skončení závodu následovala velká hra TRANSFÚZE. Té se však již náš oddíl nezúčastnil, zjistili jsme výsledky závodu a s dobrým pocitem jsem se auty vrátily domů.

Výsledky: Zelená šestka vlčat byla na 8.místě ( z 10 soutěžních chlapeckých hlídek), získala celkem 68 bodů a na trati strávila 2 hod a 10min.

Bílá šestka světlušek se umístila na 12. místě (z 15 soutěžních dívčích hlídek), získala celkem 69,5 bodu a na trati strávila 2 hod a 11 min.

Fakta:

  • závodu se účastnilo 131 dětí, nepočítaně osob jako doprovod
  • nejrychlejší byla celkově děvčata,vůbec nejrychlejčí čas měla družinka Veverek 1 hod 30min
  • nejlepší dívčí družinky měly také více bodů než kluci
  • navzdory předpovědím NEPRŠELO, což organozátorům udělalo vééélikou radost
  • A teď POZOR!!!! - přece jen jsme vybojovali některá prvenství: nejmladšími účastnicemi celého závodu byly: Růžička (Nikolka T.) a Beruška (Barča P.) z Paseky, z kluků potom Maťa z Ostrých hochů a Cvrček (Matýsek B.) z Paseky.

Snad kromě jedné závodnice z našeho oddílu, byly závody pro všechny ostatní zcela novou zkušeností, proto si myslím, že umístění nebylo vůbec nejhorší (i vzhledem k nejmladšímu věkovému průměru našich hlídek). Za dva roky už většinu úkolů zvládneme "levou zadní". Tak ještě jednou všem závodníkům velké díky za snahu a hodně sil a nadšení do dalšího závodění.

Zpět

Kalendář akcí

 

Fotogalerie

Fotky z našich akcí si můžete prohlédnout zde.

 

Facebook

Pro aktuální informace a pro dotazy můžete využít i náš facebookový profil. ZDE

Schůzky ve školním roce 2019/20

Benjamínci (předškoláčci a prvňáčci - chlapci i dívky) - úterý 15.00 - 16.30

Světlušky  a vlčata (dívky a kluci od 2. třídy ZŠ) - pátek 15.00.-17.00 

Skautky/skauti (dívky a chlapci od 5. třídy ZŠ) - pátek 17.00-19.00

 

Kontakt

Petra Bolardová - vůdkyně oddílu

© 28. skautský oddíl Dráčata Paseka

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode