Stezky pro světlušky a pro vlčata

13.04.2011 20:44

 

Malé seznámení s činností při schůzkách - především pro rodiče.

Všechny děti v oddíle mají svůj pracovní sešit s názvem Nováček. Pokud se občas zajímáte o to, co na schůzkách děláme, tak jste si mohli všimnout, že většinu úkolů již mají děti splněnou. Brzy  by již měly dostat další díl stezky světlušek (či vlčat) podle věku.

Tímto, bychom Vám chtěli ve stručnosti odpovědět na otázky: Co to je? K čemu to slouží? Jaká je role rodičů?

Jedná se o tzv. stezky pro kluky a cestičky pro holky. Ty jsou jedním z nástrojů, kterými naplňujeme naše cíle a poslání a to všestranný rozvoj dětí a mladých lidí. Tyto stezky a cestičky jsou určeny pro děti ve věku od cca 7 do cca 10 let. Skládají se z Nováčka a tří stupňů, které jsou vždy barevně odlišené a každý stupeň přísluší určitému věku dítěte.

 

Nováček slouží pro seznámení se s oddílem, se skautingem a jeho ideály a obsahuje základní dovednosti, které by měl nováček zvládnout. Všechny stupně (kromě Nováčka) jsou rozdělené do šesti oblastí, které obsahují jednotlivé úkoly vhodné pro daný věk. Úkoly jsou dále proloženy komiksy a obrázky ze symbolického rámce (pro vlčata z Knihy džunglí, pro světlušky z Kouzelné lucerny).

 

Jak se plní jednotlivé úkoly? Většinu úkolů si dítě splní na schůzce, výpravě nebo táboře. Stezky a cestičky ovšem obsahují úkoly, které si dítě plní doma a vedoucí u nich nemůže jednoznačně říci, zda dítě daný úkol splnilo. A tady prosíme o pomoc Vás rodiče a ostatní členy rodiny o spolupráci. Dítě za Vámi může přijít, že splnilo nějaký úkol, kde je symbol domečku u podpisového okýnka. V tu chvíli nejde jen o podpis, ale hlavně o ověření, že daný úkol udělalo, nebo o pomoc s plněním a správným nasměrováním.

 

Budete-li se vy sami o stezky a cestičky zajímat, jistě ještě více podpoříte motivaci, kterou děti získávají na schůzkách či výpravách. Nabudou tak pocitu, že mají podporu také z další strany a nejsou na to samy. Zvláště ze začátku může světluškám a vlčatům připadat množství úkolů těžko splnitelné.

 

Půjdeme-li do toho společně, může se nám podařit stezky a cestičky opravdu plně využít a podpořit jimi výchovu našich dětí!

 

Děkujeme Vám za Váš zájem, podporu a pomoc!


 


 

Zpět

Kalendář akcí

 

Fotogalerie

Fotky z našich akcí si můžete prohlédnout zde.

 

Facebook

Pro aktuální informace a pro dotazy můžete využít i náš facebookový profil. ZDE

Schůzky ve školním roce 2019/20

Benjamínci (předškoláčci a prvňáčci - chlapci i dívky) - úterý 15.00 - 16.30

Světlušky  a vlčata (dívky a kluci od 2. třídy ZŠ) - pátek 15.00.-17.00 

Skautky/skauti (dívky a chlapci od 5. třídy ZŠ) - pátek 17.00-19.00

 

Kontakt

Petra Bolardová - vůdkyně oddílu

© 28. skautský oddíl Dráčata Paseka

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode